Magazin

Somer Şef'in ilk iş deneyimi: Çalıştığım ilk gün 3 masa bile yoktu | Video

Somer Şef, MasterChef yarışmasında ilk iş deneyimi hakkında konuştu. Yarışmacı Büşra’nın kaybettiği için gözyaşı dökmemesi gerektiğini belirten Somer Şef, ilk iş deneyimiyle Büşra’yı motive etti.

Somer Şef, ilk iş deneyimini ”Avustralya’ya ilk gittiğimde 10 sene çalıştım, bütün istediğim kendi restoranımı açmaktı. İlk gece 3 tane rezervasyon vardı. Bizden önce o restoran İtalyan restoranıydı. Gelen 3 rezervasyondan 2 tanesi geldi, oturdu ve geri çıktı. Bir tane masamız vardı, mutfağa siparişimizi götürdüm, geldiğimde masa kaçmıştı. İlk hafta toplamda 4 masa yaptık, 3 ay sonra birileri geldi, yaptıklarımızı kontrol ettiler. Yemek yazarları geldi. Hayatım boyunca biriktirdiğim para bitmişti, tam vazgeçmek üzereydim, oranın en önemli yazarı geldi ve kaderimin değiştiği yer oldu. Vazgeçtiğin zaman kaybedersin, bıraktığın ve kaybettiğin zaman değil. Vazgeçtiğin zaman kaybedersin. ” cümleleriyle anlattı. 

Somer Şef, üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisans için Avustralya’ya gitti, Sidney’de açtığı “Efendy” isminde restoran, geleneksel yemeklerimizi barındıran menüsü ile Türk mutfağının en başarılı temsilcilerinden biri oldu. Bilkent Turizm Otelcilik mezunu olan Somer şef, 1996’te gittiği Avustralya’da 22 yıl kaldı.

 

GÖNDER genişlik: px yükseklik: px KOPYALA html: <iframe width=”{$embed.width$}” height=”{$embed.height$}” src=”https://www.cnnturk.com/player/embed/5f36f9785cf3b004a87a035b” frameborder=”0″ scrolling=”no” allowfullscreen></iframe><br><a href=”https://www.cnnturk.com/video/magazin/somer-sef-ilk-kez-anlatti-calistigim-ilk-gun-3-masa-bile-yoktu-video” target=”_blank” >Somer Şef'in ilk iş deneyimi: Çalıştığım ilk gün 3 masa bile yoktu | Video</a> - Somer Şef&#039;in ilk iş deneyimi: Çalıştığım ilk gün 3 masa bile yoktu | Video

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: