Spor

Son dakika: UEFA’dan Galatasaray ve Başakşehir açıklaması!

UEFA, Galatasaray’ın 2019-2020 yılında Finansal Fair-Play anlaşması kapsamındaki mali yükümlülüklerini yerine getirdiğini duyurdu.

Öte yandan UEFA’nın açıklamasında başa baş şartına uymayan Başakşehir’le ise yeni bir anlaşma imzalandığını açıkladı.

BAŞAKŞEHİR KONUYLA İLGİLİ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI:

UEFA CFCB (Kulüp Finansal Kontrol Kulübü), Başakşehir Futbol Kulübü’nün 2019/20 inceleme döneminde Finansal Fair Play kurallarını kısmen yerine getirdiği için bir inceleme başlatmış ve 13.07.2020 tarihinde yapılan anlaşma ile inceleme tamamlanmıştır.

UEFA ile Kulübümüz arasında yapılan anlaşma neticesinde Kulübümüz 2023/24 inceleme döneminde denk hesap kuralına uymuş olacağını taahhüt etmekte olup UEFA gelirlerinden 300.000 EUR kesilmesine uygunluk vermiştir. Ayrıca, 2020/21 ve 2021/22 sezonlarında uygulanmak üzere; transfer kar/zarar hesabında, finansman giderlerinde ve personel giderlerinde tavan uygulamasında anlaşılmış olup aynı sezonlarda UEFA müsabakalarında yer alacak yeni oyuncuların transfer bedellerinin transfer gelirleri ile karşılanması ve UEFA listelerine yazılacak oyuncu sayılarında sınırlamalar getirilmesi konularında UEFA ile mutabakat sağlanmıştır.

1596818041316 - Son dakika: UEFA'dan Galatasaray ve Başakşehir açıklaması! UEFA’dan Galatasaray ve Başakşehir açıklaması

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: