Teknoloji

Son Derece Gerçekçi Joker Fotoğrafı

Seyahat ve ticari otomotiv fotoğrafçısı Arjun Menon, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabında oldukça ilgi çekici bir Joker fotoğrafı yayınladı. Joker’in bir gökdelende düşerken görüldüğü fotoğraf, büyük prodüksüyonlu bir Batman filminden sahne gibi görünüyor. Ancak fotoğrafın arkasındaki hikaye sanılandan çok farklı. 

Menon’ın Joker fotoğrafı aslında fotoğrafçının kendi evinde, bir Joker figürüyle ve evde bulunan eşyalarla oluşturulan sahnede çekildi. Menon, Joker’in bir gökdelenden düşerken görüldüğü fotoğraftaki gökdeleni evinde bulunan bir klima kapağından oluşturdu. Fotoğrafçı, klima kapağının uzun ve simetrik olmasının yanında ışığı geçirdiği için de gökdelen olmak için ideal olduğunu söyledi.

- Son Derece Gerçekçi Joker Fotoğrafı

Gökdelenin çevresinde yer alan diğer binaların bir kısmını oluşturmak içinse bilgisayar kasaları ve klima filtreleri kullanıldı. Geri kalan binalar ise Menon’ın evinde yer alan bluetooth hoparlörler, klavyeler ve buz kalıbından oluşturuldu. Menon binaların aydınlatması içinse LED kullandı. 

- Son Derece Gerçekçi Joker Fotoğrafı

Arjun Menon tarafından çekilen Joker fotoğrafında yerde görülen kar ise traş köpüğü ve mısır ununda oluşturuldu. Menon, kar yağışı görüntüsünü oluşturmak için bilgisayar efekti kullanmak yerine saç spreyi kullandı. 

Evde müzik dinlerken bu fikrin aklına geldiğini söyleyen Arjun Menon, Joker’in düşerken gülmeye devam ettiği görülen sahneyle ilgili de, “Joker bir gökdelenden düşüyor ve korku ya da pişmanlık belirtisi göstermiyor. Sonuçta bir sosyopat olmak kendi iniş çıkışlar gerektirir” dedi. 

- Son Derece Gerçekçi Joker Fotoğrafı

Haftalarca Kapalı Kalan Bir AVM’de Neler Olabileceğini Kanıtlayan Fotoğraflar

Arjun Menon’ın Joker figürü ve evdeki eşyalarla çektiği Joker fotoğrafı bir film sahnesinden ayrılamayacak kadar gerçekçi görünüyor. Menon’ın Instagram hesabında Joker fotoğrafına benzer fotoğraflarının yanında seyahat ve otomobil fotoğrafları da görebilirsiniz.

Arjun Menon'ın çektiği son derece gerçekçi Joker fotoğrafı:

()

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: