Teknoloji

Sony, PlayStation 5'in Fiyatını Açıkladı

Yeni nesil konsol savaşları olarak da adlandırabileceğimiz PlayStation 5 ve Xbox Series X arasındaki rekabeti tam olarak belirleyecek bilgi bugün paylaşıldı. Sony'nin 16 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği canlı yayında uzun zamandır merak edilen PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition'ın fiyatları açıklandı.

Bilindiği üzere Xbox, Series S ve Series X olmak üzere iki adet konsolunu duyurdu ve bu konsolların fiyatları da açıklandı. İki konsolun Türkiye fiyatları resmi bir şekilde duyuruldu ancak bu duyuru kısa bir süre sonra kaldırıldı. Yine de birçok tüketici bu fiyatları öğrendi ve gözler, bugüne kadar gizemini koruyan PlayStation 5 fiyatlarına çevrildi.

- Sony, PlayStation 5'in Fiyatını Açıkladı

PlayStation 5 Türkiye fiyatları

  • PlayStation 5: 499,99 dolar
  • PlayStation 5 Digital Edition: 399,99 dolar

Sony, birçok oyunu ve PlayStation Plus Collection isimli özelliğini tanıttığı etkinliğinin sonunda birçok kişinin uzun bir süredir merak ettiği konu olan PlayStation 5 fiyatlarına da ışık tuttu. Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition olarak iki seçenekle gelen oyun konsollarının fiyatlarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre PlayStation 5, 499,99 dolarlık (yaklaşık 3.750 TL + vergiler) fiyatıyla hayranlarıyla buluşurken PlayStation 5 Digital Edition'ın fiyatı 399,99 dolar (yaklaşık 3.000 TL + vergiler) olarak belirlendi.

PlayStation 5 çıkış tarihi:

Sony, etkinliği sırasında yalnızca konsolların fiyatını açıklamakla kalmadı, aynı zamanda bu konsolların ne zaman satışa çıkacağını da belirtti. Yapılan açıklamalara göre ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de bulunan PS5 hayranları konsolla 12 Kasım tarihinde buluşurken dünyanın geri kalanı 19 Kasım tarihini beklemek zorunda kalacak. Bu da Türkiye'deki PlayStation hayranlarının 19 Kasım tarihinde PlayStation 5 ile buluşacağı anlamına geliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: