Spor

Sporseverlerin yüzde 78’ine göre müsabakalar seyircili olmalı

Passo, nisan ayında düzenlediği anketin yeni versiyonunu hazırlarken sporseverlerin de nabzını tuttu. Pandemi sürecinde sporseverler tribünlerden uzak kalırken, Passo da bu yönde bir anket düzenledi ve ortaya çarpıcı bir sonuç çıktı. Mobil uygulama ve internet üzerinden yapılan ankette ‘Spor karşılaşmaları seyircili mi, seyircisiz mi oynanmalı?’ sorusuna sporseverlerin yüzde 78’i ‘seyircili’ ya da ‘kapasite kısıtlanarak seyircili’ yanıtını verdi.

Nisan ayında gerçekleşen ankette ‘Şu an desteklediğin futbol takımının bir maçı olsa gider miydin?’ sorusuna katılımcıların yüzde 32’si ‘Koşa koşa giderim’ yanıtını verirken, ‘3-6 ay arasında kendimi güvende hissederim’ diyenlerin oranı ise yüzde 29’da kalmıştı.

Yapılan yeni ankette ise aynı sorular tekrar soruldu. Bu kez ‘Koşa koşa giderim’ yanıtını verenlerin oranı yüzde 32’den yüzde 46’ya yükseldi. ‘3-6 ay arasında kendimi güvende hissederim’ diyenlerin oranı ise yüzde 29’dan yüzde 17’ye geriledi. Maçlara tedavinin bulunması halinde bile gitmeyi düşünmeyenlerin oranı yüzde 7’de kalırken, “Tedavi bulununca kendimi güvende hissederim” diyenlerin oranı nisan ayında yüzde 32 iken, haziran ayında yüzde 25’e geriledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: