Teknoloji

Starbucks'ten Renk Değiştiren Bardak: Konfeti

ABD merkezli küresel kahve zinciri Starbucks, geçtiğimiz hafta çeşitli sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan The Confetti Cold Cup adındaki yeni bardağını bu ayın sonunda satışa sunacağını açıkladı.

Yeniden kullanılabilir olan bardaklar, içindeki içeceğe göre renk değiştiriyor. Mayıs ayının sonlarında 4 dolar (27 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan bardaklar, Starbucks’ın yaz için tasarladığı diğer ürünler ile birlikte raflardaki yerini alacak.

Starbucks'ın yaza özel tasarladığı bardaklar, bu ayın sonunda satışa çıkıyor

- Starbucks'ten Renk Değiştiren Bardak: Konfeti

Bu arada söz konusu kupaların benzerleri, bir süredir eBay ve Amazon gibi e-ticaret sitelerinde 20 dolardan (135 TL) başlayan fiyatlardan alıcı buluyor. Bu nedenle Starbucks’ın fiyatı 4 dolarda tutması oldukça önemli. Seattle merkezli kahve zinciri, 24 onsluk özel tasarım bardağının yaz boyunca stok sorunu olmaksızın satılacağını söyledi.

Yeni tip koronavirüs salgını sonrası mağazalarını ilk kapatan işletmelerden biri olan Starbucks, karantina önlemlerinin gevşetilmesinin ardından ABD ve İngiltere’deki bazı mağazalarını yeniden açmıştı. Tabii, bazı şeylerin en azından bir süre eskisi gibi olmayacağını söylemekte fayda var. 

- Starbucks'ten Renk Değiştiren Bardak: Konfeti

Starbucks, Türkiye’de Online Satış Yapmaya Başladı

Örneğin şirket, sadece take away (gel-al) ve araca servis hizmetlerinin yapılacağını ve müşterilerin mağazada oturmasına izin verilmeyeceğini bildirdi. Bugün itibarıyla kahve devinin Çin’deki ve ABD’deki mağazalarının yüzde 90’ı hizmet veriyor. Şirket, yeniden açılma planına dair yaptığı açıklamada, çalışanların ve müşterilerin sağlığına maksimum düzeyde odaklanılacağını söylemişti. Starbucks’ın Türkiye’de yeniden ne zaman hizmet vereceği ise şimdilik belli değil. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: