Teknoloji

Steam Çin'in Alfa Sürümü Yayınlandı

Çin, 2018 yılında ülkede çıkacak tüm oyunlara ilişkin olarak oyunların Çin kanunlarıyla uyumlu olması gerektiğini duyurmuştu. Bu da genç oyuncuların oyun sürelerinde sınırlamalar, Çinli oyuncuların diğer oyuncularla değil sadece Çinli oyuncularla oynaması gibi çeşitli sansürleri de beraberinde getiriyordu.

Dünyanın en büyük çevrimiçi oyun mağazasına sahip olan Valve da belli bir süredir bu kurallarla uyumlu yeni bir Steam mağazası üzerinde çalışıyordu ve görünüşe göre bu çalışmalar üzerinde belli bir noktaya gelindi. Şirket, Steam Çin’in alfa sürümünü yayınladı.

Steam Çin’in alfa sürümü yayınlandı:

- Steam Çin'in Alfa Sürümü Yayınlandı

"Sağlıklı oyun uyarısı. Zararlı oyunları boykot et; korsan oyunları reddet. Kendini koru; aldatmacalardan kaçın. Yönetim, akıl sağlığını destekliyor; fazla oyun oynamak vücuda zararlıdır. Zaman kullanımını iyi planlaman sağlıklı bir yaşam tarzına götürür."

Şu an için herhangi bir Steam Çin sunucusu bulunmuyor ancak güncellenen istemci, bu sunucular aktif hâle geldiğinde sistemin neye benzeyeceğine dair bazı fikirler sunuyor. The Gamer’ın Win.gg’ye dayandırdığı haberine göre normal Steam ile Steam Çin arasında üç büyük fark bulunuyor. Bunlardan ilki de oyun açıldığında oyuncuların karşısına çıkacak olan bu uyarı mesajı.

- Steam Çin'in Alfa Sürümü Yayınlandı

İkinci büyük fark; Steam isimleri, tanımlamalar ve resimlerde karşımıza çıkıyor. Kişileri belirlemede kullanılabilecek olan tek şey Steam Kimlik numaraları. İddialara göre isim de dâhil olmak üzere Steam profilinde yer alacak olan tüm bilgiler, Çinli yetkiler tarafından kontrol edilecek.

Steam 2020 Yaz İndirimi Tarihleri Ortaya Çıktı

Üçüncü büyük farksa genç oyuncular için oyun sınırlamalarının olması olacak. Burada karartma ya da süre sınırı kullanılacak. Şu an için Steam Çin’e dair bilinenler bunlar; zaman ilerledikçe ve yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: