Teknoloji

Steam, Yeni Bir Özelliği Daha Test Etmeyi Başladı

Valve'ın sahip olduğu dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam, bir süredir köklü bir değişimin içerisinde. Geliştirici ekip, özellikle de geçtiğimiz yıldan beri Steam'e yeni özellikler ekliyor. Bu özelliklerin bir yenisini daha test etmeye başlayan platform, bu kez sohbet sırasında bazı kelimeler yerine simgelerin görünmesini sağlayan özelliği kullanıcıların beğenisine sundu.

Aslına bakacak olursak Steam, "Metin ve Sohbet Filtrelemesi" isminde bir özelliğe sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, destekleyen oyunlarda ve Steam arayüzündeki sohbet uygulamasında ağır küfür ve hakaret içerikli kelimeleri görmüyorlar. Yeni özellikse kullanıcılar tarafından özelleştirilebilen bir yapıya sahip. Yani bir kullanıcı, görmek istemediği bir kelimeyi filtreleyerek, kendisine bu kelime yazıldığı zaman semboller göstertebiliyor.

- Steam, Yeni Bir Özelliği Daha Test Etmeyi Başladı

Steam'de Bulunan Adrenalin Dolu En İyi Ücretsiz Yarış Oyunları (PC)

Steam Labs aracılığıyla test edilmeye başlayan bu özellik, kullanıcılar tarafından aktif edilip kapatılabiliyor. "Hesap Tercihleri" menüsü altından erişilebilen bu özelliği deneyimlemek isteyen kullanıcılar, simge ya da sembol haline gelmesini istedikleri kelimeleri tek tek ya da topluca belirleyebiliyorlar. Bu arada bu özellik, tamamen kapatılabilen bir yapıya da sahip. Yani bu özellik tüm kullanıcılara sunulduktan sonra filtre istemeyen kullanıcılar, özelliği tamamen kapatabiliyorlar.

Steam tarafından yapılan açıklamalarda, "Neden belirli kelimeleri tamamen yasaklamıyorsunuz?" sorusunun cevabı veriliyor. Dilin her gün biraz daha genişleyen ve bazı kelimelerin farklı lokasyonlarda başka anlamlara geldiğini ifade eden Steam geliştiricileri, bu nedenle kontrolün kullanıcıda olması gerektiklerine inandıklarını söylüyorlar. Özelliğim tüm Steam kullanıcılarına ne zaman sunulacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: