Teknoloji

Terraria, Anlık Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

Açık dünya hayatta kalma oyunları ve 2 boyutlu dünyanın birleşmesiyle ortaya çıkan Terraria, 9 yıl önce çıkmış olmasına rağmen hâlâ büyük bir oyuncu topluluğu tarafından oynanmaya devam ediyor. 2011 yılında Re-Logic tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen oyun, bugün yeni bir rekor kırdı.

Terraria, kendi bünyesinde bugün aynı anda oyunda bulunan oyuncu sayısı rekorunu kırmayı başardı. Oyunun daha önceki rekoru olan 489.886 oyuncu sayısı, bugün oyunun aynı anda 500.000 oyuncu tarafından oynanmasıyla kırıldı. Böylelikle Terraria, Steam’deki yerini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Terraria, son ve en büyük güncellemesini aldı:

- Terraria, Anlık Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

2 boyutlu bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız ve kendi düzeninizi kurduğunuz Terraria, bugün CS:GO ve Dota 2’den sonra Steam’de en çok oynanan üçüncü oyun olma unvanına sahip. Ayrıca oyun, şu anda Steam’de Dünya Çapında En Çok Satanlar listesinin de başında bulunuyor.

Peki Terraria nasıl oldu da 9 yılın ardından yeniden bir fırlama yaşadı? Aslında bu sorunun cevabı, oyuna gelen son güncellemedeydi. Oyun, dün belki de en büyük güncellemesi ve aynı zamanda son güncellemesi olan ‘Journey’s End’ güncellemesini aldı. Güncellemeyle birlikte oyuna sayısız yenilik eklendi.

- Terraria, Anlık Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

Bu Kadar İnsana Sunucu mu Dayanır? GTA Online Çöktü

Journey’s End güncellemesiyle birlikte oyuna eklenen yenilikler o kadar fazla ki oyunun geliştiricileri, her güncellemede yayınlanan güncelleme notlarını bu kez Steam’de yayınlayamadılar. Çünkü yeni güncellemenin yenilikleri, sadece yazıdan oluşan 45 sayfalık metne denk geliyordu.

Yine de güncellemeyle birlikte gelen yeniliklerin üstünden geçmek gerekirse oyun, 800’den fazla yeni eşyaya, yeni düşmanlara, yeni mekanlara, NPC’ler için yeni sistemlere, hızlı seyahate ve dahasına kavuştu. Yani bugüne kadar yalnızca PC platformunda 14 milyon kopya satan oyun, dün gelen güncellemeyle yepyeni bir oyun oldu ve bugün yeni bir rekor kırmayı başardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: