Teknoloji

Tesla, Model Y Sipariş Edenlere E-Posta Gönderdi

Tesla’nın geçtiğimiz yılın mart ayında tanıttığı Model Y, Kaliforniya merkezli firmanın ilk elektrikli crossover’ı olarak karşımıza çıkmıştı. Tesla’nın en popüler aracı Model 3 ile yüzde 80’e yakın bir benzerlik gösteren orta boy SUV, 0-100 kilometre hızlanmasını sadece 3.5 saniyede gerçekleştiriyor ve tek bir şarjla 480 kilometre sürüş menzili sunuyor.

Elon Musk’ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi, mart ayında Model Y için rezervasyon yapan bazı müşterilerine araçlarını teslim etmeye başlamıştı, ancak Çin'de patlak veren koronavirüs pandemisi üretim ve dolayısı ile teslimat sürecinin askıya alınmasına neden oldu. 

Tesla, sağlık yetkililerinin uyarılarına rağmen Kaliforniya'daki fabrikasını açmakta ısrar etmişti

- Tesla, Model Y Sipariş Edenlere E-Posta Gönderdi

Tesla, 23 Mart itibarıyla San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki fabrikasını kapatarak, üretime süresiz bir şekilde ara vermişti. Kaliforniya’nın Alameda idari bölgesinde faaliyet gösteren fabrikasını yasak olmasına rağmen yeniden açmaya karar veren Musk, evde kalma politikalarını “faşist bir yaklaşım” olarak tanımlamıştı. 

Fabrikasını açmasına izin vermeyen Alameda bölgesini dava edeceğini söyleyen ve üretimi başka yere kaydırma kartını oynayan Tesla CEO’su, en sonunda gerekli izinleri almayı başardı. Nisan ayı boyunca tek bir otomobil dahi üretemeyen şirket, fabrikasının açılmasının ardından Model Y’yi ön sipariş eden ve araçlarını hala alamayan müşterilerine bir e-posta gönderdi.

Model Y'nin performans versiyonu, 0-100 kilometre hızlanmasını sadece 3.5 saniyede gerçekleştiriyor

- Tesla, Model Y Sipariş Edenlere E-Posta Gönderdi

Tesla, Üretim Maliyetini Düşürecek Devrimsel Bataryalarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Müşterilerine gönderdiği e-postada, “Sabrınız için teşekkür ederiz. Sizinle mümkün olan en kısa sürede uygun teslimat tarihleri konusunda iletişim kuracağız” ifadelerini kullanan Tesla, Model Y teslimatlarının ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir tarih vermemesine rağmen, yılın ikinci çeyreği bitmeden önce geniş çaplı bir teslimat gerçekleştirebilir. Bu arada, 2021'de Model Y’nin 7 kişilik bir versiyonun daha piyasaya sürüleceğini söylemiş olalım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: