Spor

TFF Süper Lig’de gelecek sezon maçların seyircili oynatılmasına karar verdi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanacağını açıkladı.

TFF Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantının ardından kritik bir karar açıkladı. Riva’da yapılan toplantının ardından resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapılırken, bu açıklamada ekim ayı itibarıyla futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanacağı belirtildi. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak seyirci alınacağı kaydedilirken, stadyumun yüzde 30’u kapasitesinde seyirci alımı yapılacak ve tüm seyircilerin sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacak.

catchupasporhd720p2020082520200825200825174111 1598366776607 - TFF Süper Lig'de gelecek sezon maçların seyircili oynatılmasına karar verdi! Yeni sezonda futbol maçları seyircili

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecek.”

tffden seyirci karari 1598366312303 - TFF Süper Lig'de gelecek sezon maçların seyircili oynatılmasına karar verdi! TFF’den seyirci kararı

B TAKIMLAR LİGİ DE KURULUYOR

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Riva’da gerçekleştirdiği toplantıda B Takımlar Ligi kurulması kararı aldı.

Resmi siteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Profesyonel statüde düzenlenecek ve Süper Lig takımlarının yer alacağı B Takımlar Ligi’ne katılım zorunlu değil isteğe bağlı olacak.

Bu ligde belirli kriterlerle Süper Lig kulüplerinin yerli ve yabancı futbolcuların yanı sıra genç oyuncuları forma giyebilecek.

Ligde sezonu şampiyon tamamlayan takıma 5 milyon, lig ikincisine 3 milyon, lig üçüncüsüne de 2 milyon TL ödül verilecek.

B Takımlar Ligi ile ilgili diğer detaylar daha sonra ilan edilecek.

1598366856976 - TFF Süper Lig'de gelecek sezon maçların seyircili oynatılmasına karar verdi! Levent Tüzemen: Maçların seyircili oynanması doğru karar

  • UEFA resmen açıkladı! Dev maç seyircili oynanacak son dakika uefa resmen acikladi sevilla bayern munih maci seyircili oynanacak 1598360412945 - TFF Süper Lig'de gelecek sezon maçların seyircili oynatılmasına karar verdi!

fenerbahcede tff depremi ve transfer yasagi 1598256224627 - TFF Süper Lig'de gelecek sezon maçların seyircili oynatılmasına karar verdi!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: