Teknoloji

TikTok Gençlik Portalı Yayınlandı

Firma tarafından başta Türkçe, Taylandca, Rusça, İtalyanca, Korece, Almanca, İngilizce, Japonca, Portekizce ve Fransızca olmak üzere 15’ten fazla dilde erişilebilir olması planlanan portala, önümüzdeki aylarda yeni eğitici kaynakların eklenmesi hedefleniyor. 

Ebeveynler Çocuklarını Koruyabilecek 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay “Family Pairing” isimli özelliğini kullanıcılara sunan TikTok, bu özellik sayesinde ebeveynlere kendi hesaplarını çocuklarının hesapları ile eşleştirme imkânı sunmuştu. Bu sayede ebeveynler, çocuklarının uygulamada günlük ne kadar zaman geçirebileceklerinden ne tür içerikleri izleyebileceklerine kadar birçok konuda kontrol sahibi olabilecekler. Bunlara ek olarak çocuklarının DM üzerinden kimlerle sohbet edebileceğini belirleyebilecek olan anne babalar, böylelikle çocuklarını koruyabilecekler

- TikTok Gençlik Portalı Yayınlandı

Bu hafta tanıtılan Gençlik Portalı tarafından sunulan internet güvenliği seçeneği sayesinde ise daha güçlü ve güvenli şifreler oluşturabilir, şifre değiştirme sıklığınızı belirleyebilir ve hesabınıza yönelik şüpheli davranışlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda, kişisel gizlilik seçeneği aracılığıyla platform üzerindeki gizlilik ve görünürlük ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Buna ek olarak gizlilik ayarları, kullanıcı engelleme, Family Pairing özelliğini etkinleştirme ile yorum ve mesajları kontrol edebilme özelliklerini de barındırıyor. 

- TikTok Gençlik Portalı Yayınlandı

TikTok'ta Yayınlanan Şaka Videosu, Sosyal Medyada Büyük Tepki Gördü

Son olarak, Topluluk Kuralları kısmı üzerinden platformda nasıl kibar ve pozitif olunabileceğine dair ipuçları bulunan portal aracılığıyla çocukların ve onların güvenliğinin kendileri için son derece önemli olduğunu ifade eden firma yetkilileri, sunmuş oldukları bu portal ile daha güvenli ve huzurlu bir kullanıcı deneyimi hedeflediklerini söyledi.  

TikTok tarafından yayınlanan Gençlik Portalı’na bu bağlantı üzerinden ulaşabilir ve portal hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: