Teknoloji

TikTok'un Google Play Store Puanı Dibe Vurdu

Video paylaşım uygulaması TikTok, dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Platform, Son birkaç yılda hem iPhone hem de Android tarafından yüz milyonlarca kez indirildi. Ancak YouTube'daki tartışmalı bir video, TikTok'un Play Store puanını yerle bir etmiş durumda.

Hint kullanıcılar TikTok'u, YouTube'daki "YouTube vs TikTok: The End" başlıklı bir video nedeniyle PlayStore'da 'bir yıldız' yağmuruna tutuyor. TikTok'un Android uygulamasına karşı yapılan bu saldırı öylesine geniş kitlelere yayıldı ki bu hareket nedeniyle TikTok'un Play Store puanı 4.6'dan 1.3 yıldıza düştü. TikTok, Apple'ın uygulama mağazasında ise ortalama 4.8 puanda seyrediyor.

YouTube-TikTok savaşı, TikTok'un Play Store puanını etkiledi

- TikTok'un Google Play Store Puanı Dibe Vurdu

Her şey Hindistanlı popüler YouTuber CarryMinnati'nin yakın zamanda YouTube'da "YouTube vs TikTok: The End" adlı bir video paylaşmasıyla başladı. Videoda genel olarak TikTok'ta bir içerik üreticisi olan Amar Siddiqui eleştiriliyordu. YouTube, Minnati'nin videosunu telif ihlali gerekçesiyle kaldırdı. Bu olayın ardından TikTok ve YouTube hayranları(!) arasında bir sosyal medya savaşı patlak verdi.

TikTok, Gizlilik ve Güvenliğe Odaklanan Gençlik Portalını Yayınlandı

CarryMinnati'nin takipçileri, popüler YouTuber'ın videosu kaldırıldığında destek vermek amacıyla sosyal medyada örgütlendi ve #JusticeForCarry ile #BanTikTokInIndia geçen hafta sosyal medyada trend etiketler arasında yer aldı. Şu anda ise sosyal medya kullanıcıları #tiktokdown ve #tiktokexposed etiketleriyle tepkilerini sürdürüyor.

TikTok'un Google Play Store puanındaki düşüşünün bir başka nedeni de olarak da kadınlara yönelik asit saldırılarına teşvik eden bir video yayınlamakla suçlanan Amar Siddiqui'nin kardeşi Faizal Siddiqui'ye gösterilen tepki gösteriliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: