Spor

TPFD’den ‘Antrenmanları iptal edin’ çağrısı

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, idmanlara başlayan ve başlamayı düşünen kulüpleri yaptığı yazılı açıklamayla uyardı.

TPFD’den yapılan açıklamada “Antrenmanlara başlayan ve başlayacak takımlarımızın olduğunu bilmekteyiz. Kulüplerimizden ve teknik adamlardan isteğimiz, belli bir süre daha antrenmanlara ara vererek futbolcuların bireysel çalışma yapmalarını sağlamaları, böylece virüs riskini minimuma indirmeleridir.” denildi.

İŞTE TPFD’NİN AÇIKLAMASI

20.03.2020 tarihinde alınan liglerin ertelenme kararından sonra, dün itibarı ile antrenmanlara başlayan, bugün ve yarın da antrenmanlara başlayacak takımlarımızın olduğunu bilmekteyiz.

Salgının en kritik döneminde futbolcuların topluca antrenman yapmasının ciddi bir risk oluşturacağı aşikardır ve bu risk sadece futbolculara kapsamayan, aynı zamanda teknik direktörleri, ekiplerini ve tesis çalışanlarını da kapsayan boyuttadır.

Dönem antrenman yapma dönemi değil, herkesin sağlığına dikkat etme ve riski minimuma indirmek için Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın da dediği herkesin kendi Olağanüstü Halini İlan etmesi zamanıdır. Antrenman yapmanın bu dönemde oyuncu psikolojisi açısından da faydası olmayacağı, tam tersi riski daha da büyüteceği ortadadır. Kulüplerimizden ve Teknik Adamlardan isteğimiz, belli bir süre daha antrenmanlara ara vererek futbolcuların bireysel çalışma yapmalarını sağlamaları ve böylece virüs riskini minimuma indirmeleridir.

Bu ciddi dönemde, her şeye rağmen oyuncuları antrenmana çağıran kulüplerimizin, futbolculara ve teknik heyete antrenmanlara başlamadan önce mutlaka Korona virüs testi yaptırması elzemdir.

Futbolcu arkadaşlarımızın, kulüpleri yaptırmadığı takdirde Korona virüs testini kendileri yaptırmalarını, kendi sağlıkları ve kariyerleri açısından önemle rica ederiz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: