Teknoloji

Tsushima Adası İçin Hazırlanmış Bir Turist Rehberi

Sucker Punch tarafından PlayStation 4 için geliştirilen Ghost of Tsushima, iki hafta önce oyuncularla buluştu. 17 Temmuz tarihinde yayınlanan oyun, hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden tam not almayı başardı.

Bir açık dünya, aksiyon oyunu olan Ghost of Tsushima, sırtını gerçek tarihe dayıyor. Oyun, 13. yy'da Moğollar tarafından Tsushima adasına gerçekleştirilen bir istilada geçiyor. Geliştirici ekip, oyuncuların keşif duygusunu pekiştirmek için adanın gerçek topoğrafyası üzerine detaylı bir çalışma yürütüyor.

Ghost of Tsushima turizm rehberi

- Tsushima Adası İçin Hazırlanmış Bir Turist Rehberi

(Komoda Sahili)

Nagasaki-Tabinet isimli bir internet sitesi, Sucker Punch ekibinin oyunda kullandığı bazı noktalara bakış atabileceğiniz bir 'turizm rehberi' hazırladı. Ayrıca Sony, Tsushima Local Promotion Association (Tsushima Yerel Tanıtım Birliği) ile iş birliğine giderek gerçek Tsushima adasının kısa bir tarihini oyunculara aktarmıştı.

Sitede yer alan fotoğraflara bakıldığında geliştirici stüdyonun bazı noktaları gerçekteki karşılıklarına oldukça benzer bir şekilde aktardığı görülüyor. Ayrıca sayfanın alt tarafına inilip 'Activity' kısmına bakıldığında oldukça eğlenceli bir tanım da yer alıyor: "Bakir doğayla sarmalanmış Tsushima adası, gerçek bir açık dünya deneyimi sunuyor."

- Tsushima Adası İçin Hazırlanmış Bir Turist Rehberi

(Watadumi Tapınağı)

Bunlara ek olarak oyun içerisinde görülen alanlara birinci elden şahit olunabilecek bazı yollar da bulunuyor. Japonya, genel olarak turistler için oldukça ilgi çekici bir yer. Japonya Turizm Ajansı'nın verilerine göre 2019 yılında ülkeye 31,9 milyon yabancı turist uğramış. Oyunun da etkisiyle birlikte koronavirüs salgını bittikten sonra turistlerin bir kısmı özellikle Tsushima adasını ziyaret etmek isteyebilir.

Ghost of Tsushima, Metacritic'te En Yüksek Kullanıcı Puanına Sahip PS4 Oyunu Oldu

Siteyi ziyaret ettiğinizde sadece oyundaki yerler için değil ada için hazırlanmış gerçek bir turizm rehberiyle de karşılaşacaksınız. Sitede, belli konumların tarihiyle ilgili bilgiler verilirken ayrıca adada yapılabilecekler de listeleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: