Teknoloji

Türk Geliştirici İmzalı Bob and Prickle Beta Yayınlandı

Yaklaşık bir yıl önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türk oyun geliştiricisi Sedat Güç'ün bir oyun projesi üzerinde çalıştığından ve Bob and Prickle isimli bu projenin dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu olan Steam'de yer alacağından bahsetmiştik.

Oyunseverlere nasıl bir deneyim sunacağı merak edilen oyun, beta sürümüyle Steam'de erişime açıldı ve isteyen tüm oyuncular tarafından deneyimlenebiliyor. Oyunun kararlı sürümüyle ise 2021 yılında tanışacağız.

Bob and Prickle nasıl bir oyun?

- Türk Geliştirici İmzalı Bob and Prickle Beta Yayınlandı

Bob and Prickle, temelinde bir platform oyunu. Geliştirdiği oyunla ilgili açıklamalarda bulunan Sedat Güç, oyunun akıcı ancak oyunseverleri yormayan bir yapısı olduğunu ifade ediyor. 2040 yılına gideceğimiz oyunda ana karakterimiz Bob ve onun yardımcısı Prickle'a yardım edeceğiz ve Lightbul isimli bir şehri kurtarmaya çalışacağız. Oyunun demo sürümünde sadece ana karakter olan Bob'u yöneteceğiz. Kararlı sürümde ise hem Bob hem de Prickle karakteri oynanabilir olacak.

Oyuna Pek Çok Yenilik Getiren Minecraft Earth v0.20.0 Güncellemesi Yayınlandı

Programlama sektörüne 14 yaşında giriş yaptığını ifade eden Güç, programlamanın temellerini attıktan sonra video oyun sektöründe ilerlemeye karar vermiş. Çeşitli projeler üzerinde çalışan Güç, "Crealode Games" isimli şirketin de kurucusu pozisyonunda. Bugüne kadar en büyük destekçisinin ailesi olduğuna değinen Sedat Güç, babasıyla birlikte onlarca oyun bitirdiklerini ifade ediyor.

- Türk Geliştirici İmzalı Bob and Prickle Beta Yayınlandı

Eğer sizler de geliştiricinin oyununu deneyimlemek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanarak Bob and Prickle'ın Steam sayfasına erişebilirsiniz. Sadece bir hafta boyunca oynayabileceğiniz demo sürümün, güçlü bir sisteme ihtiyaç duymadığını ve hemen her bilgisayarda rahatlıkla oynayabileceğinizi belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: