Teknoloji

Türkiye'nin 'Yerli Ve Milli' İlk Sıcak Hava Balonu Havalandı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından koronavirüs ile mücadele amacıyla Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balon turları 1 Temmuz 2020 tarihine kadar iptal edilmişti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türkiye’nin ilk yerli ve milli balonuna özel bir uçuş gerçekleştirildi ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gökyüzünde kutlandı.

- Türkiye'nin 'Yerli Ve Milli' İlk Sıcak Hava Balonu Havalandı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı her yıl Kapadokya'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu yıl üzerinde İstikbal Göklerdedir yazılı Türkiye'nin ilk yerli ve milli balonu sepetine asılan Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı ile havalandı.

- Türkiye'nin 'Yerli Ve Milli' İlk Sıcak Hava Balonu Havalandı

Türkiye’nin ilk yerli üretimi balonu ve bununla bu özel günde uçuşu gerçekleştireceğimizin mutluluğunu yaşamaktayız diyen Pasha Baloons Üretim AŞ. sahibi Halis Aydoğan, “19 Mayıs 2020’de özel bir balon uçuşu gerçekleştireceğiz. 19 Mayıs bizim ve ülkemiz için çok önemli bir gün. Bugünde korona virüs ile mücadele kapsamında balonlarımızın uçmadığı bu dönemde bu uçuşumuzu Atatürk ve Türk bayrağı ile gerçekleştirerek bugünü anacağız. Umut ediyoruz ki bugünler hızla geçecek. Ve Kapadokya’da tüm balonlarımız yine 19 Mayıs’ı ve nice bayramlarımızı yine Türk bayraklarımızı balonlarımıza asarak kutlayacağız. Türkiye’deki üretilen ilk balon ve bugün bu uçuşumuzu üzerinde 'İstikbal Göklerdedir' yazılı balonumuz ile gerçekleştirmenin ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz. Yerli üretim, milli balonumuz. Türkiye’nin ilk yerli üretimi balonu ve bununla bu özel günde uçuşu gerçekleştireceğimizin mutluluğunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: