Eğitim

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN ASKIDA TABLET KAMPANYASI: "Çocuklarımızı eğitimden geri bırakmayalım"

 Görsel: Tuzla Belediyesi

Tuzla Belediyesi, Tuzla’da yaşayan öğrencilerin, uzaktan eğitime kolay erişebilmeleri için “ Askıda tablet” kampanyası başlattı. İki gün önce başlayan “ Askıda tablet” kampanyası kapsamında bir grup ihtiyaç sahibi öğrenci tabletlerine kavuştu.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, kampanyaya ilişkin şöyle konuştu: “Uzaktan eğitim gören hiçbir öğrencimiz tableti olmadığı için derslerinden uzak kalmasın diye kampanya başlattık. Hedefimiz Tuzla’da ikamet eden ve eğitim için tablete ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizi tablet sahibi yapmak.

“Uzaktan eğitimden mahrum kalmış bir çocuğumuza el uzatıp askıya tablet bırakmak isteyen bağışçılarımız www.askidatablet.com üzerinden bilgilerini,askıya bırakmak istediği tablet sayısını ve türünü girerek kampanyamıza destek oluyorlar.

“Binlerce tablet ve bağış talebi aldık”

“Belediye görevlilerimiz de bağışçılarımızla iletişime geçerek tabletler teslim alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kampanyamız bu şekilde devam ediyor. Askıda tablet kampanyamıza dileyen ikinci el tabletlerini de bağışlayabilir. Bu yeni normalin en yeni toplumsal hareketine katılıp, el birliğiyle hiçbir çocuğumuzu eğitimden geri bırakmayalım istiyoruz.”

“Askıda Tablet” kampanyasına ilginin çok büyük olduğunu söyleyen Yazıcı, “Kampanyamızın duyurusunu daha bir hafta önce yapmış olmamıza rağmen binlerce tablet ve bağış talebi aldık.

Kendi sosyal medyamdan bile günde 30-40 talep aldığım oluyor. İlçemizde online eğitimden kaynaklı tablete ciddi bir talep var. Ülkemizin dört bir yanından gelecek bağışlar için şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi. (RT)

TIKLAYIN-“Atıl bilgisayarınız bir çocuğun geleceğine ışık olsun”

TIKLAYIN-Bilgisayarı olmayan öğrenciler için kampanya

TIKLAYIN- “Çocuklar internet için çatıya çıkıyor”

TIKLAYIN-“Uzaktan eğitime erişemeyen çocuklara elimizi uzatalım”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: