Eğitim

Uzaktan eğitimde ders zili çaldı

 Fotoğraf: Anadolu Ajansı

2020-2021 eğitim-öğretim yılı koronavirüs salgını nedeniyle ‘uzaktan’ başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı açılışında Ankara Muazzez Karaçay İlkokulu öğretmenleriyle saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu ve ilk ders zilini çaldı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ziya Selçuk, “Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci ayın 18’ine kadar sürdüreceğiz. 21 Eylül’den itibaren başlayacak süreç için planlamalar sürüyor. Bir öğretmen için bir okulun açılışı ne demek bunu bir öğretmen gibi bilmek kolay değil” dedi.

“Risk varsa biz yokuz”

Bütün öğretmen ve öğrencilerin neyi nasıl yapacağıyla ilgili bütün kural ve ders çizelgeleriyle ortaya konduğunu belirten Selçuk, şunları söyledi: İlk kez öğrenciler olmadan bir sınıfta bulundum.

Bu inanın çok büyük bir burukluk veriyor. Öğrencilerin feryadını duymalıydınız. “Açın artık” diye bir bağırtı duydum. Risk varsa biz yokuz. Şu anda açılmamasının daha uygun olduğu konusunda ortak bir kanaat oluştu. “Uzaktan başlayalım” dedik. Böyle de devam edeceğiz.”

“Eksiklerimiz var ama..”

Uzaktan eğitimin ilk başlarında bütün dünya ülkeleri gibi hazırlıksız yakaladıklarını belirten  Selçuk, şöyle konuştu. “Eksiklerimiz var ama bunları tamamlamakla ilgili de büyük çabamız var. Buruk başlamak kötü ama başlamak güzel.

Erişimi güç olan çocuklarımız için de hazırlarımız sürüyor. Bunlardan biri 5 binin üzerindeki EBA destek çalışmamız. Tüm hızımızla çalışmamız başladı” (RT)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: