GündemSağlık

Valiliklerde pandemi kurulları toplanacak

İçişleri Bakanlığınca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bugün saat 09.00’da tüm valiliklerde önce il idare kuralları ardından pandemi kurullarının toplanacağı bildirildi.

TEDBİRLER GÖRÜŞÜLECEK

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, il idare kurullarında, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst düzeyde riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşülecek.

SOSYAL MESAFE VURGUSU

İl pandemi kurullarının toplantılarında, 30 büyükşehir başta olmak üzere sosyal izolasyon ve iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanacak. Alınan bu kararlar valilerce vakit kaybetmeksizin uygulamaya geçirilecek.

valiliklerde pandemi kurullari toplanacak - Valiliklerde pandemi kurulları toplanacak

TOPLANTILAR TEKRARLANACAK

Valiler tarafından illerin özel durumları göz önünde bulundurularak il pandemi kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler, gerekli koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılacak. Toplantılar ilerleyen günlerde tekrarlanacak.

ERDOĞAN’DAN TALİMAT

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda, koronavirüs salgınıyla mücadele için yeni önlemleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm illerimizde valilerimizin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine burada kararlaştırılacaktır.” açıklamasında bulunmuştu ve şu şekilde konuşmuştu:

30 BÜYÜKŞEHRİN TAMAMINDA…

“Bu tedbirlerin başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi büyükşehirlerimiz olmak üzere 30 büyükşehrimizin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçmiştir. 30’un dışındakileri şimdilik saymıyorum. Sadece 30 büyükşehri sayıyorum. Buralarda titizlikle bunun uygulanmasına geçilecektir. Dolayısıyla bu 30 büyükşehrimizin valisi bu kararlılığı uygulamada alttaki kurullarıyla birlikte gösterecektir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: