Teknoloji

WhatsApp Web’i Karanlık Modda Kullanmanın Yöntemi

WhatsApp Web'in merakla beklenen karanlık mod özelliği hâlâ yapım aşamasında. Tüm arızalarından arındırılmış bir sürüm için hazırlanan WhatsApp, bu özelliği henüz Web ve Masaüstü versiyonları için yayınlamış değil. Bununla birlikte uygulamayı karanlık modda kullanabilmenin bir yolu ortaya çıktı.

Hemen tekrar edelim: Karanlık mod özelliği henüz resmi olarak WhatsApp Web'de yer almıyor. Birazdan anlatacağımız yöntem de uygulamayı yalnızca tek seferlik karanlık modda kullanmanızı sağlıyor. Yani, WhatsApp Web'i kapattığınız zaman karanlık mod özelliği de kaybolacak. Bir sonraki açışınızda aynı işlemleri tekrar uygulamak zorundasınız.

WhatsApp Web'i karanlık modda kullanmanın yöntemi

- WhatsApp Web’i Karanlık Modda Kullanmanın Yöntemi

WhatsApp'ın web uygulaması için geliştirmeye devam ettiği karanlık modun resmi olarak yayınlanmasını beklemekten sıkılanlar için çok kolay bir yöntem mevcut. Yöntem, WABetaInfo Discord Server Community'den Thales tarafından keşfedilmiş. Hem uygulaması çok kolay, hem de iyi bilgisayar becerilerinize sahip olmanız gerekmiyor.

Keşif Google Chrome tarayıcısıyla yapılmış ancak diğer tarayıcılar da karanlık mod kullanımı için uygun. Karanlık mod için sırasıyla şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Resmi internet sayfasından WhatsApp Web'i açın
  • Eğer henüz yapmadıysanız, QR Code'u kullanarak uygulamaya giriş yapın
  • WhatsApp Web kullanıma hazır olduğu zaman sohbet bölmesinin dış kısmına sağ tıklayın ve buradan 'İncele' (Inspect) seçeneğine tıklayın.

- WhatsApp Web’i Karanlık Modda Kullanmanın Yöntemi

  • Şimdi, tarayıcınız konsolu ve sayfa kodunu gösteriyor olacak. Farenizi kullanarak kodun en üst kısmına geldiğinizde ‘body class=”web”‘ yazan bir satır göreceksiniz.
  • 'web' şu anda kullandığınız orijinal temanın sınıfı. Bu kısmı 'web dark' olarak değiştirip 'enter'a basarsanız, karanlık mod özelliğini aktive etmiş olacaksınız.

- WhatsApp Web’i Karanlık Modda Kullanmanın Yöntemi

Instagram, WhatsApp Benzeri Mesaj İletme Özelliğini Test Etmeye Başladı

Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu işlemi WhatsApp Web'e giriş yaptığınız ya da sayfayı yenilediğiniz her seferinde tekrar uygulamanız gerekiyor. Her seferinde tekrar karanlık mod özelliğini seçmekten kurtulmak için WhatsApp'ın resmi güncellemesini beklememiz gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: