Teknoloji

WhatsApp'ın Android Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde WhatsApp geliştiricilerinin, uygulamanın iOS beta sürümünü güncellediklerinden ve bu güncelleme kapsamında uygulamaya QR kod ile profil paylaşma desteği getirdiklerinden bahsetmiştik.

Şimdi de Android platformundaki beta sürümü güncelleyen geliştirici ekip, "2.20.171" kodlu yeni beta sürümle QR kodlu profil paylaşma özelliğini Android kullanıcılarına da sunmuş oldular. Peki bu özellik kullanıcılara neler sunuyor?

- WhatsApp'ın Android Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

WhatsApp profilinizi bir başkasıyla paylaşmak çok daha kolay

WhatsApp'ın iOS platformundan sonra Android platformu için de beta olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da arkadaşlarının kodlarını taratabilecekler. Bu sayede kullanıcıların profillerini paylaşmaları çok daha kolay bir hal almış olacak.

WhatsApp Web’i Karanlık Modda Kullanmanın Yöntemi Ortaya Çıktı (Siz de Yapabilirsiniz)

WhatsApp'ın yaklaşmakta olan QR kod özelliğinin etkileyici bir yanı, sıfırlanabiliyor oluşu. Yani kullanıcılar, oluşturdukları QR kod ile numaralarını paylaştıktan sonra bu QR kodu devre dışı bırakabilecekler. Böylelikle WhatsApp profillerinin viral olarak yayılması kullanıcı inisiyatifinde engellenebilecek.

- WhatsApp'ın Android Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

Eğer sizler de Android platformundaki WhatsApp beta programına dahilseniz, yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Kararlı sürüme sahip kullanıcıların özelliği ne zaman kullanmaya başlayabilecekleri ise şimdilik bilinmiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: