Teknoloji

WhatsApp'ın iOS Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

Sosyal medya devi Facebook'un sahip olduğu dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çoğu akıllı telefon kullanıcıları için vazgeçilmezlerden bir tanesi. Elbette bir mobil uygulamanın bu denli popüler olması, kullanıcıların beklentilerini artıyor ve WhatsApp geliştiricileri de bu beklentileri karşılayabilmek için uygulamaya sürekli olarak yeni özellikler ekliyorlar.

WhatsApp'ın iOS beta sürümü, kullanıcıların test edebilecekleri yeni bir özellikle birlikte güncellendi. Güncelleme, "2.20.60.27" kodlu WhatsApp iOS beta sürümüne QR kod desteği sağlıyor. Aslına bakacak olursak bu özellik yaklaşık bir yıl önce ortaya çıkmıştı ve şimdi, iOS beta programına dahil olan kullanıcılara sunulmuş durumda.

- WhatsApp'ın iOS Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

WhatsApp'ın QR kod desteği önemli kolaylıklar sağlayacak

Kullanıcılar, WhatsApp'ın iOS platformundaki son beta sürüm güncellemesini yaptıktan sonra "Ayarlar" menüsü altında ufak bir değişiklik görecekler. Kullanıcı isminin yanında küçük bir QR kod simgesi görünüyor ve bu simge, kullanıcıya özel QR kodlar oluşturulmasını sağlıyor.

Alman Federal Yetkilisinden Tüm Devlet Kurumlarına Uyarı: WhatsApp’ı Kullanmayın

Kullanıcıya özel olarak oluşturulan QR kodlar, yeni bir WhatsApp kullanıcısı ile iletişimi kolaylaştırıyor. Zira burada oluşturduğunuz kodları başka kullanıcılarla paylaşarak direkt olarak WhatsApp'tan iletişime geçebiliyorsunuz. Harici olarak telefon numaranızı paylaşmanız gerekmiyor çünkü bu kod zaten telefon numaranızı da içeriyor.

WhatsApp'ın QR kod bölümü böyle görünecek

- WhatsApp'ın iOS Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

WhatsApp'ın yeni iOS beta sürümünde yer alan QR kod özelliğinin belki de en dikkat çekici yanı, geliştiricilerin bu özelliği Widget ekranına da eklemiş olmaları. Yani kullanıcılar, WhatsApp kimliklerini ve telefon numaralarını paylaşmak için her zaman uygulamaya girmek zorunda kalmayacaklar. Uygulamanın simgesine basılı tutan bir kullanıcı, WhatsApp'taki QR kodunu rahatlıkla taratabilecek ya da paylaşabilecekler.

WhatsApp'ın son iOS beta sürümüne eklenen QR kod özelliği, bu özelliğin geliştirilme aşamasının tamamlandığını, test aşamasından sonra tüm kullanıcılara sunulacağını gösteriyor. Ancak bu özelliğin ne zaman kullanılacağı ile ilgili henüz netleşmiş bir durum yok. Ayrıca Android platformunun bu özelliğe ne zaman kavuşacağı da şu an için bilinmiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: