Teknoloji

Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft, performans iyileştirmeleri, yeni özellikler ve işletim sistemine yönelik kararlılık geliştirmelerine odaklandığı 2020 yılının ilk büyük Windows 10 güncellemesini yayınladı. 

Bir yıldan uzun bir süredir test aşamasında olan ve yalnızca Windows Insider kullanıcılarının erişebildiği Windows 10 2004 sürümü, artık son kullanıcılar için de erişilebilir durumda. Güncellemeyi “Güncelleştirme Asistanı” veya “Medya Oluşturma Aracı” kullanarak indirebilirsiniz.

Windows Update üzerinden indirme:

  • Ayarlar uygulamasını açarak "Güncelleştirme ve Güvenlik"i seçin ve Windows Update'e tıklayın. 
  • Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıklayın. 

- Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

  • Güncelleme görünüyorsa İndir ve Yükle seçeneğine tıklayın. 

Microsoft güncellemeyi kademeli olarak yayınladığından güncelleme henüz size ulaşmamış olabilir. Bir süre bekledikten sonra tekrar kontrol edebilirsiniz. 

"Güncelleştirme Asistanı" ile indirme:

  • Öncelikle bu bağlantıya tıklayarak Microsoft Türkiye Güncelleştirme Asistanı sayfasına ulaşın. 

- Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

  • Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada yer alan "Hemen Güncelleştirin" butonuna tıklayarak yeni Windows 10 güncellemesini indirebilirsiniz

"Medya Oluşturma Aracı" aracılığıyla indirme:

Aynı bağlantı ile karşınıza çıkan "Hemen Güncelleştirin" butonunun altında ayrı olarak "Aracı Şimdi İndirin" butonu bulunuyor. Bu butona tıklayarak da yeni Windows 10 güncellemesine ulaşabilirsiniz.

  • Aracı şimdi indirin seçeneğine tıklamanız durumunda karşınıza bir kullanıcı sözleşmesi çıkacak. 

- Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

  • Bu sözleşmeyi "kabul et" seçeneğine tıklayarak onaylayın. Kullandığınız bilgisayarı güncellemek için ise bir sonraki aşamada karşınıza çıkan iki seçenekten üstte olan "Bu Bilgisayarı Güncelle" seçeneğine tıklayın.

- Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

  • Güncellemeyi başka bir bilgisayar için indirmek istiyorsanız aynı ekrandaki iki seçenekten altta olana tıklamanız gerekiyor. 

- Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

  • Bu ekranda sizden işletim sisteminin dilini, sürümünü ve mimarisini seçmeniz istenecek. Karşınıza çıkan bir sonraki aşamada ise gördüğünüz iki seçenekten altta olan "ISO Dosyası"  butonuna tıklayın.

- Windows 10 2004 Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft tarafından sizlere sunulan seçenekleri kullanarak Windows 10 Versiyon 2004'ü otomatik ya da manuel olarak kendi bilgisayarınıza yükleyebilir ya da başka bir bilgisayara yüklemek için bir disk görüntüsü oluşturabilirsiniz. Yeni sürüm ile ilgili deneyimlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: