Teknoloji

Xbox Game Pass'in Adı Değişti

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, hem Windows hem de Xbox kullanıcılarına Xbox Game Pass adında bir abonelik sistemi sunuyor. “Oyun sektörünün Netflix’i” olarak nitelendirilen Xbox Game Pass, aylık abonelik sistemiyle kullanıcılarına geniş bir oyun kütüphanesinin kapılarını açıyor.

Microsoft, Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass PC hesaplarından geçtiğimiz günlerde paylaştığı garip tweetlerle yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Şu ana kadar ister Windows ister Xbox sahibi olun, Xbox Game Pass olarak kullandığınız abonelik servisinin adı bundan sonra yalnızca Game Pass olacak.

Game Pass ve Game Pass PC'nin yeni görselleri

- Xbox Game Pass'in Adı Değişti

Buradaki en ilginç nokta, Microsoft’un profil resmi ve kapak görseli gibi Games Pass afişlerinden ‘Xbox’ ibaresini silmiş olmasına rağmen Twitter kullanıcı adında Xbox ibaresinin yer almaya devam etmesi.

"Yeni bir görünüş deniyoruz… Gibi"

- Xbox Game Pass'in Adı Değişti

Valve'ın Kurucusu Gaben, Xbox Series X ve PlayStation 5 Arasındaki Tercihini Açıkladı

Microsoft, Xbox Game Pass’ten ‘Xbox’ ibaresini kaldırsa da bu gelişme, Game Pass’in diğer platformlara da geleceği şeklinde yorumlanmamalı. Zira Xbox patronu Phil Spencer, geçtiğimiz yıl bu konuda yaptığı bir açıklamada Game Pass’i diğer platformlara getirmenin oldukça uzun vadeli bir plan olduğunu ve yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini ifade etmişti.

Bu arada Microsoft, Xbox Live Gold aboneliği için ise 12 aylık abonelik seçeneğini kullanımdan kaldırdı. Bu gelişme ilk başta Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’te Xbox Live Gold’a yer vermeyeceği söylentilerine yol açsa da Microsoft’un Game Pass ile Live Gold aboneliklerini birleştirmesi daha olası bir ihtimal. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: