Teknoloji

Xiaomi, İlginç Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Katlanabilir akıllı telefonların geleceği henüz belirsiz olsa da, üreticiler teknolojiyi geliştirmekte ısrarcı. Xiaomi, ilk kez geçtiğimiz yıl bir katlanabilir telefon prototipi göstermesinin ardından uzun bir sessizliğe büründü. Ancak Çinli teknoloji devinin yeni patenti, şirketin katlanabilir akıllı telefonlarda geldiği ya da gelmek istediği noktayı gösteriyor.

Xiaomi'nin yeni telefonun tek heyecan verici kısmı katlanabilir olması değil. Şirketin yeni patenti, katlanabilir telefonun dönebilen bir kameraya sahip olabileceğini gösteriyor. Dolayısı ile arka kamera kurulumunu yüksek kalitede selfieler çekmek için de kullanabileceksiniz.

Xiaomi, yeni konsept telefonuyla katlanabilir telefonlara yeni bir bakış açısı getiriyor

- Xiaomi, İlginç Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Katlanabilir telefonun döner kamerası, hem önde hem de arkada yüksek kaliteli bir kamera kullanabilmeye olanak tanıyor. Xiaomi, cihazın kamerasını döndürülebilir hale getirmek için kamerayı telefonun katlanmış haliyle aynı kalınlıkta olacak şekilde tasarladı. Kamera kısmı, telefon açıldığında ortaya çıkan ince görünümü bozarak üst kısımda çıkıntı oluşturuyor.

- Xiaomi, İlginç Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Patent açıklaması Xiaomi'nin katlanabilir telefonunun ön kısmında bir ikinci ekran olup olmayacağını göstermiyor. Ancak cihaz, gelen bildirimleri görmek için bir ekran sunmuyorsa yoksa işlevselliğinden ödün verebilir. Kameranın cihaz katlanmış haldeyken de dönebiliyor olması, ikincil ekrana ihtiyaç olabileceğini gösteriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: