Eğitim

YKS tercihleri 6-14 Ağustos'ta yapılacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmişti. YKS tercihleri ise 6 Ağustos’ta başlıyor.

TIKLAYIN: YÖK’ün Kontenjan Raporuna Tepki: Niteliğe Değil Niceliğe Bakıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından açıklama yaptı. Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) tercihlerinin, 6-14 Ağustos’ta alınacağını bildirdi ve şöyle devam etti:

“2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu bugün yayımlayacağız. 2020-YKS tercihleri de 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Adaylarımız tercihlerini http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

YKS program ve kontenjan klavuzu da yayınlandı

ÖSYM’nin adaylara tercihlerinde ön bilgi vermek amacıyla hazırladığı 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu da ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlandı. Adaylar kılavuza ÖSYM’nin internet adresinden ulaşılabilir.

ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, bugünden itibaren 24 Temmuz’a kadar ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinde incelenebilecek.

TIKLAYIN: “Umarım üniversiteye gidelim derken yoğun bakıma gitmeyiz”

Kılavuz ile adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amaçlanıyor. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

*Kaynak: AA

(SO)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: