Teknoloji

YouTube’a 'Uyku Zamanı Hatırlatıcısı' Özelliği Geldi

Koronavirüs salgını sonrasında insanlar zaman geçirmek için bir şeyler izlemeye başladı. Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube da bu süreçte popülerliğine popüler kattı. Öte yandan içinde bulunduğumuz durumda “Bir video daha” diyerek YouTube’da oradan oraya sürüklenme ihtimalimiz daha da arttı. YouTube; artık ekran süresi yönetimi ve dijital sağlık özelliklerini genişleterek kullanıcılarına, uykuya gitme saatleri geldiğinde haber verecek.

'Haydi uykuya'

- YouTube’a 'Uyku Zamanı Hatırlatıcısı' Özelliği Geldi

Uzun saatler boyunca ekranın karşısında zaman geçirmek, insanların uyku düzenlerinin ciddi şekilde bozulmasına neden olabiliyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, uyku düzenlerinin zarar görmemesi için uykuya gitme hatırlatıcısı ekleyebiliyor. 

Yeni özelliği kullanan kişiler YouTube’un ne zaman hatırlatma yapacağını da kendileri seçebiliyor. Uyarı, izlediğiniz videoyu bölebiliyor ya da video sona erdiğinde ekranda beliriyor. Başka videolar izlemeye devam etmek istiyorsanız uyarıyı geçebiliyorsunuz. 

Bir anlamda YouTube’un yeni özelliği, televizyonlardan hatırladığımız “Haydi çocuklar uykuya” kampanyasının dijital ve özelleştirilebilir bir versiyonu olacak. Uygulama, davranışlarımız üzerinde yaptırım etkisi olmayacak, tavsiye verecek.

YouTube, sağlığa önem veriyor:

- YouTube’a 'Uyku Zamanı Hatırlatıcısı' Özelliği Geldi

YouTube sön dönemde sağlığa odaklanan çeşitli özellikleri yayınladı. Geçtiğimiz birkaç yılda günlük izleme süremizi görebilmek, günlük tek video bildirimi, zamanlanmış ara verme hatırlatıcıları gibi pek çok özellik, platformun kullanıcılarının daha sağlıklı bir yaşam sürmesi amacıyla hizmete sokulmuştu. 

Bu çalışmaların son ürünü olan uyku zamanı hatırlatıcısı, bugünden başlayarak iPhone’larda ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılmaya başlandı. YouTube, özelliği gelecek birkaç gün içerisinde bütün kullanıcılarının erişimine açacak. 

Google Pixel 4a’nın Özellikleri Bir YouTube Yayınında Ortaya Çıktı

Son yıllarda pek çok firma, sağlık konusunda çalışmalar yapıyor. İnsanların gün geçtikçe daha fazla bilişimin ve dijital dünyanın içerisinde olduğu günümüzde belki de en önemli halk sağlığı konuları arasında dijital sağlığın yer alması gerekiyor.

  • YouTubeİNDİR
  • YouTubeİNDİR
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: