Gündem

Zonguldaklı esnaf yıkamadığı parayı kasaya koymuyor

zonguldakli esnaf yikamadigi parayi kasaya koymuyor - Zonguldaklı esnaf yıkamadığı parayı kasaya koymuyor

Zonguldak’ın Yağcılar Mahallesi’nde 20 yıldır esnaflık yapan 45 yaşındaki Hakan Oğuz Durukan, korona nedeniyle kendi imkanları ile önlem almaya başladı.

PARALARI ÇAMAŞIR SUYU İLE YIKIYOR

Durukan, müşterilerinin verdiği bozuk para ve kağıt paraları çamaşır suyu, deterjanlarla yıkayarak, kurutup kasasına koyuyor. Hiçbir yıkanmayan parayı müşterilerine vermeyen Hakan Oğuz Durukan, bu sayede vatandaşları da virüsten korumaya çalışıyor.

Zonguldaklı esnaf yıkamadığı parayı kasaya koymuyor

Öte yandan esnaf Durukan, kasa bölümünü de şeffaf naylonla çevirirken, dükkanını dezenfektanlarla korumaya çalışıyor. Esnafın yapmış olduğu bu ilginç  uygulama ise vatandaşlar tarafından takdir topluyor.

zonguldakli esnaf yikamadigi parayi kasaya koymuyor 1 - Zonguldaklı esnaf yıkamadığı parayı kasaya koymuyor

“GÜNDE 10 BİN LİRA PARAYI YIKIYORUZ”

Durukan, ”Bakanımız kendi sıkı yönetiminizi ilan edin dediği zaman biz burada ilan ettik. Yasa çıkmadan 10 gün önce ekmeklerimizi poşetledik. Kapı girişine pas pas koyduk. Onu da detarjanladık. Sosyal mesafeye çok dikkat ediyoruz. Ayrıca da gelen bütün paraları yıkıyoruz. Çamaşır su ve deterjanla parayı yıkıyoruz, kasamıza yıkamadan hiç koymuyoruz. Bozuk paralarımızı da aynı şekilde. Sonra onları kurutuyoruz. Halkımızı insanlarımızı korumaya çalışıyoruz. Kimsenin evine virüs göndermemeye çalışıyoruz. Tüm esnaflardan bunu bekliyoruz. Günde 8, 10 bin lira parayı yıkıyoruz.” dedi.

zonguldakli esnaf yikamadigi parayi kasaya koymuyor 2 - Zonguldaklı esnaf yıkamadığı parayı kasaya koymuyor

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: